large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Nowa elektrownia wodna powstanie w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 07 września 2012 11:20

Kolejna elektrownia wodna powstanie w TadżykistanieBharat Heavy Electricals Limited (BHEL) podpisał umowę z Ministerstwem Energetyki i Przemysłu Tadżykistanu na wybudowanie hydroelektrowni o mocy 100 MW w Tadżykistanie. Według komunikatu prasowego wydanego przez BHEL, umowa o współpracy ( Memorandum of Understanding (MoU) ) została podpisana przez Ministra Energii i Przemysłu Tadżykistanu, Gula Sherali i i przedstawicieli BHEL w obecności prezydenta Tadżykistanu Emomali Rachmona i dr Farooq Abdullah, ministra Energii Odnawialnych Indii 5 września br.

 

 

 

BHEL wybuduje  hydroelektrownie o mocy  100 MW HPP na rzece Zarafshon w północnym Tadżykistanie. Zapora ma pomóc w rozwijaniu potencjału energetycznego  Tadżykistanu.

"W Tadżykistanie BHEL już wcześniej było odpowiedzialne za prace przy  Hydro Generatorze dla projektuPamir-1 w Khorog. Ostatnie partnerstwo utwierdza poparcie BHEL do wizji Tadżykistanu w sprawie rozwoju sektora hydro-energetycznego który obecnie dostarcza około 4% światowej energii.  Rząd Tadżykistanu pokłada dużą ufność w Indyjskiej spółce  BHEL, która oprócz Tadżykistanu swoje projekty realizuje również w Azji Środkowej, Azerbejdżanie, Białorusi, Gruzji, Kazachstanie i Ukrainie."

Założona w 1964 roku, Bharat Heavy Electricals Limited (BHEL) jest  znaczącym producentem urządzeń do elektrowni i jedną z największych firm inżynieryjnych i produkcyjnych w Indiach pod względem obrotów. Jest 12 największym producentem urządzeń energetycznych na świecie. W roku 2011, spółka zajęła 9 miejsce na najbardziej innowacyjną firmą na świecie  w rankingu amerykańskiego magazynu Forbes. Jest jednym z dziewięciu indyjskich największych przedsięwzięć sektora publicznego, zwanych Navratnas lub "dziewięć klejnotów".

 

źródło: asiaplus

Poprawiony: poniedziałek, 24 września 2012 21:03