large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Pierwsze radio dla Tadżyckich emigrantów wystartowało! PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 13 września 2012 16:56

Pierwsze radio dla Tadżyckich emigrantów wystartowało!Właśnie ruszyła pierwsza stacja radiowa przeznaczona dla tadżyckich emigrantów. Dyrektor Radia Rahim Qalandarov mówi, że pomysł utworzenia tego typu radia narodził się w Moskwie, czyli miejscu gdzie pracuje najwięcej Tadżyckich emigrantów, i to oni właśnie zainicjowali powstanie radia. Inicjatywa w założeniu ma na celu zjednoczenie wszystkich Tadżyków pracujących w Federacji Rosyjskiej, jak i w innych krajach na całym świecie, powiedział Qalandarov.

 

 

 


Jak podaje, radio aktualnie odnotowuje wielu słuchaczy w Rosji, Arabii Saudyjskiej, Kanadzie oraz Kirgistanie.

Początkowo w planach było uruchomienie radia FM, ale jednak z powodów finansowych i ograniczonych środków, zdecydowano się uruchomić radio online, które do działania nie wymaga drogiej infrastruktury.

"Nasze radio odtwarza tylko Tadżycką muzykę, a nasi słuchacze mają okazję, aby zadzwonić z pytaniami i życzeniami," powiedział Muhojir.  "Poza tym, dzwonią do nas ludzie aktualnie będący na emigracji którzy chcą pomóc swoim rodakom. Dzięki temu,  w ciągu ostatnich dwóch tygodni udało nam się pomóc w znalezieniu pracy 4 osobom z Tadżykistanu. "

Dyrektor radia powiedział również, że radio nie powstało aby ingerować w politykę Tadżykistanu. "Otworzyliśmy stację radiową nie w celu ingerencji  w politykę naszego kraju, naszym głównym celem jest zjednoczenie emigrantów pracy.” powiedział  Qalandarov.

 

 

Źródło: Asiaplus

Poprawiony: środa, 26 września 2012 19:03