large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Wymiana ognia na granicy Tadżycko-Uzbeckiej PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 15 września 2012 08:03

Wymiana na ognia na granicy Tadżycko-uzbeckiejGłówny Departament Straży Granicznej działający w ramach Państwowego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego (SCNS) Tadżykistanu wydał oświadczenie dotyczące ostatnich wydarzeń jakie miały miejsce na granicy Tadżycko-Uzbeckiej, gdzie rzekomo doszło do wymiany ognia pomiędzy strażnikami.

 

 

 

 

Oświadczenie opublikowane przez państwową agencję prasową Khovar, w szczególności, zwraca uwagę na fakt, że Uzbecki strażnik graniczny jadący na koniu nielegalnie przekroczyły granicę w obszarze Chapan w tadżyckiej dzielnicy Shahriston) w dniu 11 września o godzinie 12:00 i użył telefonu do sfilmowania terytorium  Tadżyckiego i ludzi pracujących w polach uprawnych.

Kiedy Tadżyccy strażnicy graniczni podczas rutynowego patrolu zauważyli go, i próbowali go zatrzymać Uzbek podobno otworzył ogień w ich kierunku. Strażnicy tadżyccy również odpowiedzieli ogniem, Uzbek zdołał jednak powrócić na terytorium Uzbekistanu.

Przedstawiciel uzbeckiej  straży granicznej przyjechał na miejsce zdarzenia  i otrzymał od strony tadżyckiej dowody nielegalnego przekraczania granicy. Dowódca uzbeckiej straży granicznej powiedział, zauważając, że zostało wszczęte wspólne dochodzenie w celu wyjaśnienia sprawy

Tadżycka Straż Graniczna zauważa, że nie jest pierwszy przypadek nielegalnego przekraczania granicy. Zgodnie z oświadczeniem, konna  straż uzbecka przekroczyła granicę nielegalnie w obszarze Chapan 1 września o godzinie 12:00 .

źródło: AsiaPlus

Poprawiony: czwartek, 27 września 2012 18:30