large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Problemy w realizacji reformy rolnej PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 24 września 2012 20:57

Problemy w realizacji reformy rolnejW raporcie opublikowanym podczas Międzynarodowej konferencji rolnej która odbyła się 24 września w Duszanbe, wicepremier do spraw rolnictwa Murodali Alimardon, ujawnił, że Tadżykistan przeżywa niedobór zasobów finansowych i ludzkich do przeprowadzenia reformy rolnej.

 

 

 

"Podczas przeprowadzania reformy rolnej, rząd Tadżykistanu i jego partnerzy zostali postawieni w obliczu braku pieniędzy i wysoko wykwalifikowanych specjalistów", powiedział jeden z Tadżyckich urzędników. "Trzy lata minęło, ale reforma nie została jeszcze zakończona. Rząd jednak zamierza skutecznie zakończyć reformę w nadchodzących latach. "

Za to, że rząd wspólnie z partnerami na rzecz rozwoju powini wypracować mechanizm, który będzie promować atrakcyjność inwestycji międzynarodowych i lokalnych, powiedział Alimardon.

Wicepremier, w sugeruje aby fundusze na dalszą realizację reformy rolnej pochodziły z budżetu państwa.

Alimardon proponuje ponadto utworzenie funduszu do przechowywania i dystrybucji środków który ma się przyczynić do sprawnej  realizacji reformy rolnej.

Proponuje się również  utworzenie specjalnego centrum do spraw rolnictwa w którym mieliby pracować wysoko wykwalifikowani specjaliści techniczni. "

 

Przypominamy, że rządowy dekret o reformie sektora rolnego został przyjęty w czerwcu 2009 roku.

źródlo: Asiaplus

Poprawiony: czwartek, 27 września 2012 18:30