large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Spotkanie E.Rachmona z aktywistami z Górskiego Badachszanu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 24 września 2012 21:24

Spotkanie E.Rachmona z aktywistami z Górskiego Badachszanu20 września prezydent kraju Emomali Rachmon odbył spotkał się z liderami i aktywistami z Górskiego Badachszanu z miasta Khorog. Podczas spotkania zostały omówione kwestie dotyczące społeczno-gospodarczego i kulturalnego rozwoju regionu w latach niepodległości państwowej Tadżykistanu. Przeanalizowano i określono również cele i działania jakie mają być podjęte w przyszłości

 

 

 

 

Podczas analizy danych, prezydent państwa Emomali Rachmon porównał wskaźniki rozwoju społeczno-gospodarczego regionu w latach 90-tych ubiegłego wieku i ostatnich 10-11 lat. Stwierdził w szczególności, że w latach 1992 do 2000 około 40 milionów Somoni a w latach 2001-2012 646 milionów Somoni zostały przydzielone w dla tego autonomicznego regionu z budżetu państwa.

 


Temat  bezpieczeństwa w  regionie i sposoby poprawy i przeciwdziałania przestępczości zajeły ważne miejsce w przemówieniu głowy państwa. Wyraził on wielkie zaniepokojenie wzrostem przestępczości w ostatnich latach, zwłaszcza w mieście Khorogh. E. Rachmon zaznaczył, że liczba przestępstw związanych z przemytem broni, handlu narkotykami, drogich kamieni, a także liczba osób uzależnionych od narkotyków wzrosła w ostatnich latach. Szefowie organów ścigania zostali poinstruowani aby ustanowić specjalne struktury w walce z handlem m.in kamieniami szlachetnymi.

źródło: khovar.tj

Poprawiony: piątek, 28 września 2012 19:04