large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Duszanbe gości prezydencki puchar AFC PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 25 września 2012 19:58

Duszanbe gości prezydencki puchar AFCStolica Tadżykistanu, Duszanbe, stała się nowym domem dla Pucharu Prezydenta Azjatyckiej Federacji Piłki Nożnej (AFC). Już po raz drugi w ciągu ostatnich czterech lat, Tadżykistan jest organizatorem finałowego meczu. Ostatnie finały odbyły się w mieście Tursunzoda w 2009 roku.Trzech członków federacji, Kambodża, Tadżykistan i Kirgistan stanęły w konkursie na organizacje imprezy, jednak Komitet Wykonawczy Asian Football Confederation przyznał uprawnienia do zorganizowania tego wydarzenia dla Tadżykistanu.

 

 

 

 

Oficjalna strona AFC cytuje serbskiego trenera  Istiqlol, Nikola Kavazovica: "Nie ma żadnej presji na moich zawodnikach." "Wiem, że oczekiwania względem Istiqlol są spore, ale ale to ja jestem odpowiedzialny za to co się wydarzy i biorę całą presję na siebie", powiedział Kavazovic, który przeniósł się do Istiqlol w kwietniu.

 

Kavazovic jako prawdopodobnego zdobywce przyszłego tytułu wytypował Dordoi.  “Dla mnie, są oni faworytem tego turnieju,” powiedział Kavazovic. “Będziemy bardzo szczęśliwi, jeżeli uda nam się pokonać Dordoi w pierwszym meczu.”


Puchar Prezydenta AFC jest to doroczny międzynarodowy turniej piłkarski pomiędzy krajowymi klubami państw tworzących Konfederację Piłki Nożnej Azji (AFC).


źródło: asiaplus

Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2012 12:18