large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Prezydent nie zgadza się na zaciągniecie bojowników w szeregi. PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 26 września 2012 18:59

Prezydent  nie zgadza się na zaciągniecie bojowników w szeregi.W środę 19 września prezydent Tadżykistanu, Emomali Rahmon spotkał się w mieście Khorog, stolicy Górskiego Badachszanu ( Autonomicznego regionu Tadżykistanu) z grupą jego mieszkańców. Podczas spotkania prezydent stanowczo odrzucił przedstawioną mu propozycję, aby utworzyć specjalny batalion wojskowy składający się z byłych wojowników Górskiego Badachszanu.

 

 

 

 

Specjalny Batalion według założeń miałby zajmować się walką z przemytem i handlem narkotykami  na tadżycko-afgańskiej granicy. W skład tej wojskowej formacji mieliby wchodzić byli członkowie nielegalnych formacji zbrojnych, m.in. ci bojownicy, którzy brali udział w walkach z siłami rządowymi w górskim Badachszanie ( walki rozpoczęły się w lipcu br. , zginęło w nich około 70 cywilów).

Ze swojej strony prezydent zapowiedział, że „ pomoże w rozbiciu trzech-czwartych spośród wszystkich grup zajmujących się handlem narkotykami, a te grupy są dobrze znane mieszkańcom miasta”

Emomali Rachmon wyraził również zdziwienie, że mieszkańcy miasta są zaniepokojeni losem dilerów, kiedy w przeciągu kilku ostatnich lat w Khorog około 250 młodych mężczyzn zmarło z przedawkowania.

Źródło: Asia Plus

Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2012 12:19