large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

47% Tadżyków żyje za mniej niż 1,33$ dziennie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 27 września 2012 17:41

E.Rachmon wezwał do robienia zapasów żywnościW przemówieniu na spotkaniu regionalnym w mieście Danghara które odbyło się 25 września, prezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon wezwał mieszkańców Tadżykistanu do gromadzenia i przechowywania wartości dwuletnich rezerw żywności w celu przygotowania się do nadchodzącej surowej zimy.

 

 

 

 

Rahmon przypomniał również swoim rodakom, że wzrost cen surowców powoduje, że efektywne wykorzystanie zasobów rolniczych staje się priorytetem.

Publikacja "Rozwiązanie Rachmona w sprawie niedoborów żywności" zamieszczona została na stronie internetowej Radia Liberty 26 września. Można w niej przeczytać, że ​​w kraju, gdzie niedobory żywności są poważnym problemem, wzywanie ludzi do przechowywania dwu letnich rezerw żywności w czasie trwania kilku miesięcznej zimy, może okazać się bardzo trudne .

"W Tadżykistanie, większość ludności wydaje od 70 do 80 procent swoich dochodów na żywność, a 47 procent populacji  żyje za mniej niż 1,33 dolarów dziennie.

"W 2011, wysokie ceny żywności i paliw doprowadziły od ogromnych strat w uprawach i hodowli zwierząt. Rahmon obwinił za  rosnące cen żywności miejscowych rolników, mówiąc, że ceny wzrosły, z powodu "nie odpowiedniej pracy w ubiegłym roku i nie wypełnienia zalecanych instrukcji na czas."

Ten ostatni dekret prezydencki pojawia się w momencie, gdy istnieją obawy o globalny kryzys żywnościowy. W tym roku, Stany Zjednoczone doświadczyły największej suszy w przeciągu 50 lat, co stwarza obawy, że może to prowadzić do poważnych podwyżek cen kukurydzy i soi.

"Według Banku Światowego, susze w USA i Europie Wschodniej sprawią, że globalne ceny żywności wzrosną o 10 procent.

źródlo: asiaplus

Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2012 12:19