large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Sprawy turystyki w Tadżykistanie omówione na konferencji w Duszanbe PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 28 września 2012 18:59

Sprawy turystyki w Tadżykistanie omówione na konferencji w DuszanbeWczoraj, 27 września w Duszanbe w hotelu Hyatt Regency odbyła się Trzecia narodowa Konferencja Turystyki. Konferencja zbiegła się w czasie ze Światowym Dniem Turystyki organizowanym przez United Nations World Tourism Organization (UNWTO) Organizowana przez Komitet ds. Młodzieży, Sportu i Spraw Turystyki w ramach rządu Tadżykistanu i Stowarzyszenia Promocji, Turystyki i Rozwoju Tadżykistanu (TATO), konferencja porusza problemy turystyki w Tadżykistanie oraz sposobów na zwiększenie atrakcyjności kraju przy zmieniających się wymaganiach rynku.

 

 

 

Tematem tegorocznej konferencji było "Przejście w stronę natury: Zwiększenie konkurencyjności"

Lochin Fayzulloyev, wiceszef ds. Młodzieży, Sportu i Turystyki podczas swojej przemowy na konferencji zaznaczył, że w 2011 roku Tadżykistan odwiedziło około 180.000 turystów co stanowiło około 23 000 ludzi więcej aniżeli w roku 2010.

"Jeśli każdy z turystów zostawiłby w naszym kraju średnio 500 USD podczas swojego pobytu, Tadżykistan uzyskałby wtedy około 90 milionów dolarów, uwzględniając liczbę turystów z ubiegłego roku,"  zauważył Fayzulloyev.

Jak podano w Całym Tadżykistanie istnieje aktualnie 86 agencji turystycznych, które zostały zarejestrowane przez Komitet ds. Młodzieży, Sportu i Spraw Turystyki z czego 54 zajmuje się turystyką zagraniczną. W 2011 roku, 18.000 obywateli Tadżykistanu wyjechało do innych krajów w celach turystycznych.

Eksperci, którzy uczestniczyli w konferencji podkreślali fakt, że uproszczenie reżimu wizowego dałoby ogromny impuls dla rozwoju ruchu turystycznego w Tadżykistanie.

źródło: asiaplus

Poprawiony: wtorek, 02 października 2012 09:52