large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Pięciu obywateli Tadżykistanu zginęło, a jeden jest ranny w wyniku pożaru PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 01 października 2012 13:40

Pięciu obywateli Tadżykistanu zginęło, a jeden jest ranny w wyniku pożaruPowołując się na Rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Kryzysowych, rosyjskie media podały, że co najmniej ośmiu pracowników zmarło w skutek wybuchu pożaru w zakładach przetwórstwa olejów i odpadów naftowych. Wybuch miał miejsce 29 września, w zachodnim regionie Syberii, Khanty-Mansiysk, które jest rosyjskim zapleczem produkcji ropy .

 

 

 

 

 


Tymczasem oficjalne źródło agencji migracyjnej tadżyckiego serwisu Azja-Plus  dowiedziało się, że wśród ofiar i poszkodowanych było aż pięciu obywateli Tadżykistanu którzy zmarli w pożarze a co najmniej jeden obywatel Tadżykistanu jest poważnie ranny. Wśród zmarłych są Olimjon Sattorov, 44 lata; Odil Olimov, 41 lat ; Qodirjon Hamroqulov, 37 lat; Hakim Boqiyev, 26 lat i Sailmjon Toshmatov, 47 lat. Abdunabi Egamberdiyev, 37 lat, doznał poparzeń i został przewieziony do szpitala powiatowego w, Khanty-Mansiysk.

Każda z wymienionych  powyżej osób, jak podaje źródło była legalnie zatrudniona w zakładzie.

W sprawie wypadku została powołana specjalna komisja, której wstępne dochodzenie wykazało, że prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być przechowywania szlamu który następnie spowodował wybuch, a państwowa agencja informacyjna RIA Novosti, poinformowała, powołując się na źródła Sądowe, budynki zajęły się ogniem właśnie po wybuchu.

Pożar został ugaszony o 9:50 czasu moskiewskiego. Fabryka o której mowa, należy do prywatnej firmy Invest-Oil.

Reuters donosi, że według niektórych szacunków, ponad 3 mln ton osadów, olejów i smarów jest generowane w Rosji w związku z wydobycia ropy i gazu i ich rafinacji.

źródło: asiaplus

Poprawiony: czwartek, 04 października 2012 10:06