large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

"100 dni wolności w Tajnet" - nowa akcja wystartowała PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 03 października 2012 21:29

altW celu ochrony praw i interesów mediów oraz zapewnienia solidarności wśród dziennikarzy w Tadżykistanie, szefowie mediów i organizacji medialnych w tym kraju wypracowali wspólny  plan działań w celu ochrony praw i interesów dziennikarzy, informuje Krajowe Stowarzyszenie Niezależnych Mediów Tadżykistanu (Nansmit)

 

 

 

 

Plan, w szczególności, skupia się na akcji nazwanej "100 dni wolności w Tajnet."  W ramach akcji zakłada się zamieszczanie informacji o wszelkich wydarzeniach w Tajnet, publikacje modułowych materiałów reklamowych na portalach społecznościowych, informacje odnośnie usług publicznych w radiu, utworzenie bannerów dla wszystkich mediów. Akcja wystartowała dzisiaj.

 


W oświadczeniu wydanym przez organizatorów akcji, 8 września 2012, możemy przeczytać, że liczba zablokowanych stron w Tadżykistanie osiągnęła 50. "Wśród nich są strony internetowe, które nie wywiązały się z normami w kraju prawa i moralności. Jednocześnie istnieją lokalne strony informacyjne jak na przykład www.news.tj  oraz www.tojnews.org które również poddawane są cenzurze. To co łączywszytskie te strony internetowe, to to, że były zablokowane nielegalnie, bez decyzji sądu, z pominięciem jakichkolwiek przepisów  tego kraju.

Organizacje medialne planują również przeprowadzenie indywidualnych rozmów oraz zorganizowania warsztatów dla właściwości i kierowników kawiarenek internetowych,  rozdawanie ulotek oraz organizacje debat.

źródło: asiaplus

Poprawiony: poniedziałek, 08 października 2012 21:25