large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

W duszanbe zaprezentowano książkę poświęconą E. Rachmonowi PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 04 października 2012 09:34

W duszanbe zaprezentowano książkę poświęconą E. RachmonowiW gmachu Biblioteki Narodowej Tadżykistanu w Duszanbe w dniu 3 września odbyła się Ceremonia prezentacji książki zatytułowanej "Architekt Pokoju". Książka ta, autorstwa Abdufattorh Sharifzoda (rzecznik prezydenta) i Abdullo Ghafurov pod redakcją Rahima Masova, została opublikowana w języku angielskim i francuskim w dniu 28 września przez, Big Media Group, firmę konsultingową z siedzibą w Brukseli, pod tym samym tytułem ("Architect of Peace "," L'Architecte de la Paix ").

 

 


W ceremonii prezentacji uczestniczyli Saidahmad Odinayev, wiceprzewodniczącego Akademii Tadżykistanu, Thieu Cuypers, prezes Big Media Group, Rahim Masov, dyrektor Instytutu Historii, Archeologii i Etnografii oraz kilku innych znanych naukowców i ekspertów z zarówno z Tadżykistanu jak i z zagranicy.

Jak podaje bro prasowe prezydenta Tadżykistanu, książka "Architekt Pokoju" jest poświęcona wielowymiarowej pracy Emomali Rachmona na stanowisku Prezydenta Tadżykistanu w ciągu 20 lat niepodległości tego kraju. Książka podobno odzwierciedla wysiłki Rachmona jakie podjął  na rzecz pokoju i zgody narodowej w społeczeństwie, a także jego prace mające usprawnić powrót do ojczyzny uchodźców  i przesiedleńców wewnętrznych.

 

źródło: asiaplus

Poprawiony: poniedziałek, 08 października 2012 21:26