large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Emomali Rachmon otrzymuje supernowoczesny karabin snajperski jako prezent urodzinowy od Putina PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 05 października 2012 23:03

Emomali Rachmon otrzymuje supernowoczesny karabin snajperski jako prezent od Putina

Rosyjski prezydent, który jest obecnie z oficjalną wizytą w Duszanbe podarował supernowoczesny model karabinu snajperskiego Emomali Rachmonowi, prezydentowi Tadżykistanu. Dmitrij Pieskow, rzecznik rosyjskiego prezydenta, powiedział dziennikarzom, że karabin snajperski który podarował Władimir Putin prezydentowi Rachmonowi jest prezentem z okazji jego 60 urodzin prezydenta Tadżykistanu.

 

 

 

 

Urząd prezydenta Tadżykistanu prasa potwierdziła tę informację.

Przypominamy, że Emomali Rachmon świętuje swoje 60. urodziny dzisiaj, natomiast Władimir Putin będzie obchodził swoje 60. urodziny w dniu 7 października.

Wizyta Putina oprócz udziału w celebracji 60 urodzin E. Rachmona ma na celu zawężenie współpracy z Tadżykistanem. Putin w szczególności zainteresowany jest tematem rosyjskich wojsk w tym kraju. Waszyngton również jest zainteresowany umiejscowieniem swoich baz w Tadżykistanie, kraju w którym dogasa okres dzierżawy rosyjskich instalacji wojskowych. Chodzi o trzy garnizony, pierwszy usytuowany w bliskiej odległości od tadżyckiej stolicy, kolejne w miastach Kulyab i Kurgan- Tube. Łącznie to 7500 żołnierzy FR, największe zgrupowanie armii rosyjskiej poza granicami Federacji.

Duszanbe staje się więc celem pielgrzymek nie tylko Sekretarz Stanu US Hillary Clinton, ale także Wicepremiera FR Igora Szuwałowa.

źródło: asiaplus, politykawschodnia.pl

Poprawiony: wtorek, 09 października 2012 22:14