large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Rosyjskie bazy wojskowe pozostaną w Tadżykistanie na dalsze 30 lat PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 06 października 2012 21:29

Rosyjskie bazy wojskowe pozostaną w Tadżykistanie na dalsze 30 lat 5 października br. w ramach wizyty prezydenta FR Wladimira Putina w Duszanbe (Tadżykistan) odbyło się oficjalne spotkanie przedstawicieli kręgów biznesowych Tadżykistanu i Rosji. Między innymi poruszona została kwestia  ewentualnego przyłączenia Tadżykistanu do Unii Celnej. Przypomnijmy, że rządy państw członkowskich Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej zamierzają opracować tak zwaną „mapę drogową” dla przystąpienia Kirgistanu oraz Tadżykistanu do Wspólnoty.

 

 

 

Najważniejszym punktem wizyty rosyjskiego prezydenta było jednak przedłużenia za symboliczna kwotę dzierżawy rosyjskiej bazy wojskowej na kolejne 30 lat.Tzw,baza 201 stanowi największe zgrupowanie rosyjskich wojsk poza granicami kraju i liczy 6000 żołnierzy.  Jak skomentował to portal newsru.com w zamian za snajperski karabinek Emomali Rachman ( prezydent Tadzykistanu) niemal bezpłatnie oddał bazę Putinowi.

Naprawdę Tadżykistan dostał w zamian od Rosji zgodę na zwiększenie liczby   pracujących w Rosyjskiej Federacji obywateli.

źródło: newsru.com, studium.uw.edu.pl

Poprawiony: czwartek, 11 października 2012 17:07