large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Import rosyjskich produktów naftowych zwolniony z podatku PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 08 października 2012 13:45

Import rosyjskich produktów naftowych zwolniony z podatkuRosja i Tadżykistan zobowiązały się do podpisania międzyrządowego porozumienia o dostawach rosyjskich produktów naftowych do Tadżykistanu które będą całkowicie zwolnione od podatków. Umowa ma zostać podpisana jeszcze przed 1 listopada tego roku, powiedział Dmitry Klokov, doradca rosyjskiego ministra energetyki.

 

 

 

 

Memorandum między Ministerstwem Przemysłu i Energetyki Tadżykistanu i Ministerstwa Energetyki Federacji Rosyjskiej o warunkach dostaw rosyjskich produktów naftowych do Tadżykistanu podpisano w dniu 5 października  w Duszanbe, podczas wizyty oficjalnej prezydenta w Tadżykistanie.

Strony zawarły porozumienie o dostawach ropy i gazu zwolnionych od podatków z Rosji do Tadżykistanu w ramach ujęcia tych dostaw jako konsumpcji krajowej.

Oficjalne źródło w Ministerstwie Energetyki i Przemysłu Tadżykistanu podaje, że dostawy produktów naftowych z Rosji do Tadżykistanu zwolnione  od podatku rozpoczną się najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Przypomnimy, że Tadżykistan został zwolniony od płacenia cła na eksport rosyjskiej ropy naftowej i gazu w latach 1995-2010 a w dniu 1 maja 2010 Rosja anulowała zaległości finansowe dla Tadżykistanu wynikające właśnie z podatków.

źródło: asiaplus

Poprawiony: czwartek, 11 października 2012 17:07