large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

W Tadżykistanie ograniczenia w dostawach prądu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 08 października 2012 21:07

W Tadżykistanie ograniczenia w dostawach prąduW Tadżykistanie na obszarach wiejskich zostały wprowadzone ograniczenia w dostawach prądu. Racjonowanie dostaw energii elektrycznej zostało wprowadzone we wszystkich regionach z wyjątkiem Duszanbe i dąży do ograniczenia zużycia energii w kraju, gdzie zapotrzebowanie na prąd ciągle rośnie. Ograniczenia i racjonowanie energii elektrycznej będzie trwało aż do marca przyszłego roku, czyli do zakończenia zimy.

 

 

 

Nozir Yodgori, rzecznik Barqi Tojik (państwowego przedsiębiorstwa odpowiedzialnego za wytwarzania, przesył i dystrybucję energii elektrycznej w Tadżykistanie), powiedział  portalowi Azja-Plus w poniedziałek po południu, że racjonowanie dostaw, która rozpoczęło się 7 października, spowodowało spadek liczby godzin w których energia elektryczna na obszarach wiejskich jest dostępna. Aktualnie mieszkańcy terenów niezurbanizowanych mogą korzystać z energii elektrycznej w wymiarze do czternastu godzin dziennie - sześć godzin w godzinach porannych (od 4:00 do 10:00) oraz osiem godzin w godzinach wieczornych (od 16:00 pm do 24:00).

Ograniczenia nie dotyczą stolicy kraju, Duszanbe i ośrodków regionalnych.

Przyczyną reglamentowania dostaw jest bardzo niski poziom wód rzek, na których są główne tadżyckie hydroelektrownie. Dlatego tak ważna dla tego kraju jest budowa nowych elektrowni która zapewni pełną niezależność energetyczną w przyszłości.

 

 

źródło: asiaplus

Poprawiony: czwartek, 11 października 2012 17:07