large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżycka diaspora zadowolona z wizyty Putina w Duszanbe PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 10 października 2012 07:55

Tadżycka diaspora zadowolona z wizyty Putina w Duszanbe

Zdecydowana większość etnicznych Tadżyków mieszkających w Federacji Rosyjskiej jest  podobno zadowolonych z wyników niedawnej oficjalnej wizyty prezydenta Rosji w Tadżykistanie. Znajdująca się w Moskwie, spółka medialna, TAJINFO, przeprowadziła sondaż wśród przedstawicieli diaspor tadżyckich oficjalnie zarejestrowanych w Federacji Rosyjskiej.

 

 

 

 

Prezes TAJINFO, Mohammad Egamzod poinformował, że 93 procent ankietowanych jest zadowolonych z rezultatów wizyty Putina w Tadżykistanie. "Z wielkim zadowoleniem został w szczególności przyjęty dokument który ma na celu złagodzenie niektórych ograniczeń rejestracyjnych tadżyckich pracowników pochodzących z Tadżykistanu i chcących pracować w Rosji" powiedział Egamzod.

Przypomnimy, że w memorandum intencyjnym w sprawie dalszej współpracy w dziedzinie migracji zarobkowej, okres rejestracji dla obywateli tadżyckich na po ich przybyciu do Rosji jest przedłużony od siedmiu do piętnastu dni. Poza tym, termin pozwolenia na pracę dla obywateli Tadżykistanu jest przedłużony do trzech lat.

Tymczasem 5,1 procent ankietowanych uważa, że ​​porozumienia zawarte w Duszanbe pozostanie tylko na papierze, w rzeczywistości nic się jednak nie zmieni, a od podpisanych umów nie można oczekiwać niczego co polepszyło by sytuacje Tadżyckich emigrantów.

Dla prawie 2 procent ankietowanych, umowa o migracji zarobkowej podpisana w Duszanbe jest nieistotna, informuje Egazmod.

źródło: asiaplus

Poprawiony: poniedziałek, 15 października 2012 15:30