large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Spotkanie E. Rachmona z Michealem Platinim w Duszanbe PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 15 października 2012 14:47

Spotkanie E. Rachmona z Michealem Platinim w Duszanbe, foto:khovar.tjPrezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon, 10 października spotkał się z  Prezesem Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) Michelem Platini. Podczas spotkania głównym tematem rozmów na jakim skupił się Platini był obecny stan oraz perspektywy rozwoju futbolu w Tadżykistanie, rozmawiano również o możliwościach rozwijania współpracy z UEFA i organizacjami związanymi z piłką nożna w innych krajach europejskich.

 

 

 

Prezydent, Emomali Rachmon  opowiadał o wielkiej miłości do piłki nożnej oraz o stopniowym rozwoju tej dyscypliny sportu w  Tadżykistanie. Rachmon powiedział, że jest, że ten rodzaj sportu w naszym w jego kraju,  będzie bardziej spopularyzowany w najbliższej przyszłości, a Tadżyccy zawodnicy będą mogli osiągać szczyty podczas międzynarodowych zawodów piłkarskich.

Podczas spotkania, poruszony został również tematy budowy nowoczesnych obiektów sportowych, promowanie zdrowego stylu życia, szkolenia młodych piłkarzy, ich rozwoju zawodowego w ich własnym kraju oraz za granicą, organizacja ciekawych gier i konkursów regionalnych, jak również inne sposoby zwiększenia zainteresowania futbolem w Tadżykistanie i innych krajach regionu.

źródło: khovar.tj

Poprawiony: środa, 17 października 2012 15:32