large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

DCA: Od początku roku przejęliśmy ponad 5 ton narkotyków. PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 16 października 2012 09:18

DCA: Od początku roku przejęliśmy ponad 5 ton narkotyków.Tadżyckie służby antynarkotykowe przejęły ponad 5000 kg narkotyków w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku, czyli 42,5 procent więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, podaje Agencja Kontroli Antynarkotykowej (DCA). Oficjalne dane mówią o konfiskacie około 472 kg heroiny, 464 kg surowego opium i 4 kilogramów marihuany.

 

 

 

 

W okresie swojej działalności Agencja Antynarkotykowa skonfiskowała ponad 519 kg narkotyków, w tym około 60 kilogramów heroiny, 18 kilogramów surowego opium i 513 kilogramów marihuany.

Oprócz tego, w przeciągu ostatnich 9 miesięcy funkcjonariusze kontroli narkotykowej również zajęli ponad 200 tabletek syntetycznych narkotyków, 172 tabletek barbituranów, 37 tabletek i 10 ampułek bensodiasepinu.


W tym samym okresie, siły bezpieczeństwa aresztowały 20 obcokrajowców  pod zarzutem handlu narkotykami w Tadżykistanie, w tym 10 obywateli Afganistanu. Raport jednak nie podaje uwzględnia informacji o wynikach toczących się spraw przeciwko zatrzymanym osobom.

Przez Tadżykistan wiedzie jedna z głównych tras przerzutu narkotyków z Afganistanu - pierwszego na świecie producenta opium, które eksportowane jest głównie do Rosji i krajów Europy.

źródło: asiaplus

Poprawiony: piątek, 19 października 2012 14:30