large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Brytyjscy przedsiębiorcy badają potencjał inwestycyjny Tadżtkistanu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 17 października 2012 15:24

brytyjscy-przedsibiorcy-badaj-potencja-inwestycyjny-tadtkistanuSposoby nawiązania obustronnie korzystnej współpracy pomiędzy Tadżykistanem a firmami brytyjskimi były głównym tematem spotkania Umeda Davlatzoda, Wiceministra Rozwoju Gospodarczego i Handlu Tadżykistanu z Damionem Potterem, kierownikiem Sekcji Handlowej, UK Trade & Investment Russia, któro odbyło się 15 października br.

 

 

 

W spotkaniu wziął również udział ambasador Wielkiej Brytanii w Tadżykistanie Robin Ord-Smith.

Według centrum prasowego Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Handlu (Moedt) Davlatzod poinformowała gości o obecnym potencjale inwestycyjnym w Tadżykistanie i  o przywilejach przewidzianych przez ustawodawstwo Tadżykistanu dla inwestorów zagranicznych.

Damion Potter, ze swej strony podkreślił, że do Tadżykistanu w celu oceny i analizy potencjału inwestycyjnego w tym kraju.

Strony omówiły omówione kwestie związane z nawiązaniem współpracy w sektorach takich jak wydobycie minerałów, fabryki przetwórcze,  giełda, w tym rynek kapitałowy, a także inwestycje w wolnych strefach ekonomicznych.

Według danych Agencji do celów statystycznych, handel między Tadżykistanem i Wielką Brytanią  w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku wynosił jedynie 8,7 milionów dolarów i składał się wyłącznie z importu produktów do Tadżykistanu z Wielkiej Brytanii.

źródło: asiaplus

Poprawiony: piątek, 19 października 2012 14:31