large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Cena połączeń telefonicznych do Rosji podniesiona PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 17 października 2012 16:16

Cena połączeń telefonicznych do Rosji podniesionaDecyzja o podniesieniu ceł na połączenia wychodzące do Rosji była krokiem koniecznym, mówi Ghafour Irkayev, szef Stowarzyszenia operatorów komórkowych Tadżykistanu. Według niego, był to wymuszone postępowanie. "Od 2007 roku liczba abonentów telefonii komórkowej w Tadżykistanie wzrosła niemal dziesięciokrotnie - od 750.000 do 7.000.000," powiedział Irkayev.

 

"Tymczasem, taryfy systematycznie malały w ciągu ostatnich pięciu lat. Teraz mamy najniższe ceny usług łączności mobilnej oferowanych konsumentom na obszarze WNP. Ceny energii elektrycznej i gazu, jak również ceny sprzętu wzrosły od tego czasu. "

Telekomunikacyjne organy regulacyjne i operatorzy telefonii komórkowej powinny podnieść  taryfy dawno temu, ale proces ten był odkładany w czase, mówi Irkayev. "Teraz mamy orzeczenia Agencji Antymonopolowej i agencji usług komunikacyjnych, które muszą być przeprowadzane przez operatorów telefonii komórkowej."

Przypominamy, że operatorzy sieci komórkowych działających w Tadżykistanie podniosły ceny na połączenia wychodzące do Federacji Rosyjskiej.

Z datą  1 listopada, wchodzi w życie nowa skonsolidowana taryfa na połączenie wychodzące do Rosji dla wszystkich operatorów sieci komórkowych działających w Tadżykistanie wynosząca US $ 0,10 za jedną minutę (VAT i akcyzy nie są wliczone w cenę.

Operatorzy komórkowi musza wprowadzić nową stawkę zgodnie z orzeczeniem wydanym przez Agencję Antymonopolową w dniu 27 września 2012 roku.

Źródło: asiaplus


Poprawiony: sobota, 20 października 2012 10:30