large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Rząd USA wspiera egzekwowanie prawa w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 19 października 2012 16:16

Rząd USA wspiera egzekwowanie prawa w TadżykistanieAmbasador USA w Tadżykistanie Susan M. Elliott i Rustam Nazarow, dyrektor Agencji Kontroli Narkotykowej (DCA) podpisali obustronną umowę, w której rząd USA zapewni wsparcie finansowe w wysokości 9,5 milionów dolarów na programy wsparcia dotyczące zabezpieczenia granic, reformy organów ścigania, działań antynarkotykowych oraz rozwój sektora sądowniczego w Tadżykistanie.

 

 

Według amerykańskiej ambasady w Duszanbe, pomoc finansowa zostanie wykorzystana w celu ograniczenia nielegalnego przewozu  towarów i osób przez granice Tadżykistanu ma także pomóc przy reformie policji a także sfinansować szkolenia dla organów ścigania. Tadżycki National School Law University otrzyma również dofinansowanie na podniesienie kwalifikacji przyszłych prawników.

Rząd USA zapewni dodatkowy 1 mln dolarów z budżetu Azjatyckiej Inicjatywy Antynarkotykowej (CACI) na zwiększenie zdolności DCA . Fundusze te będą wspierać ściślejszą współpracę między DCA i jednostkami działającymi w Afganistanie i krajach sąsiednich współpracujących z CACI. W ramach tego programu, USA dostarczy infrastrukturę, materiały szkoleniowe, pomoc techniczną i wsparcie dla DCA i jej jednostek specjalistycznych.

Rząd Stanów Zjednoczonych pragnie kontynuować swoje wsparcie i pomoc dla Tadżykistanu. Od 1992 roku ambasada USA w Duszanbe dostarczył ponad 984 milionów dolarów w programach obsługujących instytucje demokratyczne Tadżykistanu takich jak opieka zdrowotna, edukacja, rozwój gospodarczy, bezpieczeństwo granic i walka z narkotykami.

źródło: asiaplus

Poprawiony: poniedziałek, 22 października 2012 14:04