large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Europejscy dyplomaci w Khorog PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 20 października 2012 09:47

Europejscy dyplomaci w KhorogDo Górskiego Badachszanu po raz pierwszy przyjechali europejscy dyplomaci. Jak podaje komunikat Unii Europejskiej do Khorog, udali się z wizytą Pan Robin Jeremy Ord-Smith, ambasador Wielkiej Brytanii w Tadżykistanie, pani Doris Hertrampf, ambasador Niemiec w Tadżykistanie, oraz Pan Eduard Auer, przewodniczący delegacji. Celem wizyty jest zapoznanie z aktualną sytuacją w regionie ze społeczno-gospodarczego i politycznego punktu widzenia.

 

 

Podczas wizyty, europejscy dyplomaci poprowadzą również rozmowy z lokalnymi władzami odnośnie realizacji nowych projektów w Górskim Badachszanie.
Wizyta ta,  jest pierwszą taką podróżą zachodnich dyplomatów Khorog, miejscu niedawnej krwawej operacji wojskowej.

Przypominamy, że starcia w Khorog rozpoczęły się 24 lipca, gdy rząd rozpoczął operacje wojskową  przeciwko bojownikom Górskiego Badachszanu. Operacja nastąpiła w skutek zabójstwa szefa bezpieczeństwa regionalnego, Abdullo Nazarowa w dniu 21 lipca 2012r.

We wrześniu, Unia Europejska wyraziła zaniepokojenie sytuacją w Górskim Badachszanie i zażądała od władz Tadżykistanu Władze tadżyckie umożliwić organizacjom międzynarodowym i misje dyplomatyczne w regionie.

źródło: asiaplus

Poprawiony: wtorek, 23 października 2012 10:20