large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Emomali Rachmon spotkał się z Amirem Kuwejtu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 22 października 2012 11:25

Emomali Rachmon spotkał się z Amirem KuwejtuPrezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon uczestniczył w dwudniowym szczycie Dialogu Współpracy Azji (ACD), który odbył się przedwczoraj w Kuwejcie. Podczas pobytu w Kuwejcie, Emomali Rachmon spotkał się z Amirem Kuwejtu, szejkiem Sabahem Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah.

 

 

 

Jak podaje oficjalna strona internetowa prezydenta, Rachmon wysoko ocenił organizację ACD podczas szczytu i z zadowoleniem przyjął propozycję Szejka Sabaha Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah, aby utworzyć fundusz finansowy, którego zadaniem byłoby finansowanie projektów mających na celu rozwój krajów „nie-arabskich”. Łączny budżet funduszu ma wynosić 2 mld USD.

Ze swojej strony, Amir Kuwejtu powiedział, że jego kraj jest zainteresowany poszerzaniem wzajemnej współpracy z Tadżykistanem w sektorach takich jak energetyka, transport, turystyka, ochrona zdrowia, edukacja i nauka.

Przywódcy krajów rozmawiali również o wielu regionalnych jak i międzynarodowych sprawach które leżą w kwestii wspólnych zainteresowań.

W po stronie Kuwejtu w szczycie wzięli udział ponadto Jego Wysokość Książę Sheikh Nawaf Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah, Jego Wysokość Szejk premier Jaber Al-Mubarak Al-Hamad Al-Sabah, pierwszy wicepremier i minister spraw wewnętrznych Sheikh Ahmad Al-Jaber Al-Homoud Al –Sabah oraz inni wyżsi urzędnicy państwowi.

Poprawiony: środa, 24 października 2012 07:53