large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Książeczka dla Imigrantów wywołała burzę w St. Petersburgu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 22 października 2012 13:59

Książeczka dla Imigrantów wywołała burzę w St. PetersburguNowy podręcznik przeznaczony jako pomoc dla imigrantów z Azji Środkowej wywołał burzę w drugim co do wielkości mieście Rosji z racji swoich treści rasistowskich. Prokuratura w Petersburgu rozpoczęła wstępne śledztwo w sprawie "Instrukcji dla imigrantów pracy", które zostało niedawno opublikowane w języku kirgiskim, tadżyckim i uzbeckim.

 

 

Broszura została wydrukowana przez wydawnictwo „Look Into The Future” i w założeniu miała być pomocą  dla tysięcy imigrantów z Azji Środkowej, z których wielu jest zatrudnionych jako pracownicy budowlani w największych miastach Rosji.

Dostosowując się do Rosyjskich wymogów prawnych, książeczka  zawiera również pewne społeczne rady. Między innymi, to ostrzega imigrantów aby nie pluć na ulicy, nie śmiecić, a miejscach publicznych nie chodzić w szlafroku.

Broszury zawierają ilustracje, przedstawiające imigrantów jako narzędzia pracy powszechnie stosowane w budownictwie, takie jak młotki, miotły, czy pędzle. Imigranci przedstawienie w ten sposób zostali umieszczeni na lotnisku w pobliżu ludzi ubranych w mundury rosyjskich celników i strażników granicznych. Nic dziwnego, że broszura jest krytykowana za fanatyzm i za to, że opiera się na .

Czołowi rosyjscy obrońcy praw człowieka Ludmiła Alekseyeva i Lev Ponomaryov oficjalnie uznali broszurę za poniżającą i ofensywną.

W szczególności, że broszura pojawiła się w czasie gdy ksenofobia w Rosji rośnie, jak podają statystyki. Pracownicy migrujący są często atakowani przez skrajnych nacjonalistów i często są prześladowani przez policję i inne organy rządowe.

źródło: asiaplus

http://tadzykistan.info/index.php/prasa-mainmenu-9/331-ksieczka-dla-imigrantow-wywoaa-burz-w-st-petersburgu
Poprawiony: czwartek, 25 października 2012 14:40