large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Nowe Loty z Duszanbe do Dubaju PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 23 października 2012 09:28

Nowe Loty z Duszanbe do DubajuTadżycki narodowy przewoźnik lotniczy, Tajk Air, uruchomił nową trasę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) z Duszanbe do Dubaju. Oficjalny komunikat Tajk Air mówi, że  pierwszy lot na tej trasie odbędzie się 29 października, samolotem obsługującym tą trasę będzie Boeing 737-500 będzie używany do obsługi tego lotu.

 

 

Tajk Air rozpoczął działalność w dniu 3 września 1924 r. jako prekursor lotnictwa w Tadżykistanie. Jego pierwszą trasą były loty z Buchary do Duszanbe którą obsługiwał wtedy samolot Junkers F-13. Jest to szósta najstarsza, wciąż pracująca linia lotnicza.

 

Obecnie firma oferuje następujące loty w następujące miejsca: Chiny (Urumczi); Iran (Teheran, Mashhad); Kazachstan (Almaty); Kirgistan (Biszkek), Rosja (Irkuck, Moskwa, Nowosybirsk, St Petersburg, Samara, Soczi, Surgut, a Jekaterynburg) ; Tadżykistan (Khorog i Khujand) i Zjednoczone Emiraty Arabskie (Sharjah).

Należy zauważyć, że Tajik Air dołączył do innych linii lotniczych i również zawiesił loty do Teheranu z powodu dewaluacji Irańskiej waluty, riala, który stracił\ 30 procent swojej wartości w ciągu ostatnich kilku tygodni. Nie jest jasne, kiedy loty Duszanbe-Teheran zostaną wznowione.

źródło: asiaplus

Poprawiony: czwartek, 25 października 2012 14:40