large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Ambasada Tadżykistanu w Moskwie w sprawie nowej broszury dla imigrantów PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 24 października 2012 08:06

Ambasada Tadżykistanu w Moskwie w sprawie nowej broszury dla imigrantówAmbasada Tadżykistanu w Moskwie zdecydowanie potępiła nową instrukcję dla imigrantów, zauważając, że broszura obraża imigrantów Tadżyckich chcących pracować w Federacji Rosyjskiej. Oświadczenie wydane przez ambasadę, w szczególności zwraca uwagę, że różne osoby lub grupy  ", które celowo pragną stworzyć atmosferę nienawiści pomiędzy narodami i narodowościami, lecz nigdy nie osiągną swoich celów, ponieważ takie działania nigdy nie spotkają się ze wsparciem w cywilizowanym świecie".

 

 

Ambasada wyraziła również nadzieję, że "niestosowne zachowanie autorów książki będzie poważnie przeanalizowane przez władze rosyjskie i odpowiednie środki, zostaną podjęte, aby zapobiec takim działaniom w przyszłości."

Będziemy pamiętać, że nowy podręcznik na celu pomoc migrantom z Azji Środkowej spowodował burzę w Petersburgu z powodu pozornej treści rasistowskich.

Według niektórych źródeł prokuratura  w Sankt Petersburgu wszczęła wstępne dochodzenie w sprawie broszury, "Instrukcji dla imigrantów pracy", która została niedawno opublikowana w języku rosyjskim, Kirgistanu, Tadżykistanu i Uzbekistanu.

Broszury zawierają ilustracje, przedstawiające imigrantów jako narzędzia pracy powszechnie stosowane w budownictwie, takie jak młotki, miotły, czy pędzle. Imigranci przedstawienie w ten sposób zostali umieszczeni na lotnisku w pobliżu ludzi ubranych w mundury rosyjskich celników i strażników granicznych. Nic dziwnego, że broszura jest krytykowana za fanatyzm i za to, że opiera się na stereotypach .


Czołowi rosyjscy obrońcy praw człowieka Ludmiła Alekseyeva i Lev Ponomaryov oficjalnie uznali broszurę za poniżającą i ofensywną.

źródło: asiaplus

Poprawiony: poniedziałek, 29 października 2012 17:43