large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Pamir - tam, gdzie kończą się drogi... PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 25 października 2012 14:21

Pamir - tam, gdzie kończą się drogi...Góry Pamir, nazywane czasami „dachem świata”, odwiedziliśmy latem 2010 roku. Niełatwa wędrówka przez przełęcze, przekraczanie rozległych lodowców i zmagania z chorobą wysokościową to tylko niektóre z wrażeń z naszego trekkingu – opowiada Anna Skompska, podróżniczka, która od lat odwiedza górskie rejony Azji Środkowej i Rosji. Wędrowała po pasmach Tien-szanu, Ałtaju, Sajanów, Pamiru i Pamiro-Ałaju.

 


- Radość życia i serdeczność Pamirczyków są zdumiewające, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę surowe warunki, w jakich przyszło im żyć. – wspomina Skompska, która jeszcze więcej opowie w piątek, 26 października 2012 o godzinie 18:30 w Centrum Myśli Jana Pawła II, ulica Foksal 11, Warszawa. Podczas spotkania „Pamir – tam, gdzie kończą się drogi” będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat trekkingu po tadżyckiej części Pamiru, a także zadać pytania dotyczące innych wypraw.

Pamir - tam, gdzie kończą się drogi...

Wieczór z Anna Skompską odbywa się w ramach cyklu organizowanego przez Centrum Myśli JP2 pod hasłem: „Polska przybliża świat”. Jest to seria spotkań z podróżnikami, którzy opowiadają o innych kulturach, religiach oraz o tym, co łączy wszystkich ludzi.

W listopadzie rozpocznie także cykl spotkań z polskimi himalaistami i alpinistami pod hasłem: „Góry wartości”. Początek 13 listopada – wieczór z Leszkiem Cichym , który jako pierwszy stanął na Mount Evereście zimą. Kolejni goście to między innymi Kinga Baranowska oraz Anna Czerwińska. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

 

 

źródło: portalgorski.pl

Poprawiony: poniedziałek, 29 października 2012 17:44