large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżykistan i Finlandia podpisały umowę o zniesieniu podwójnego opodatkowania. PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 26 października 2012 14:21

Tadżykistan i Finlandia podpisały umowę o zniesieniu podwójnego opodatkowania.Prezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon, który jest obecnie w Finlandii podczas oficjalnej wizyty spotkał się w Helsinkach  z szefem fińskiego rządu Sauli Vainamo Niinistö. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie prezydenta Tadżykistanu, strony omówiły szeroki zakres zagadnień związanych ze wzajemną współpracą pomiędzy Tadżykistanem i Finlandią w różnych dziedzinach.

 

 

Oba kraje przyznały, że zarówno naturalne zasoby Tadżykistanu jak i energia ludzi z tego kraju połączona z fińskimi najnowszymi technologiami i potencjałem inwestycyjnym może dać mocne fundamenty na dalszą współprace obu krajów

Głównymi sektorami, w których kraje są zainteresowane współpracą są m.in. sektor energii, górnictwa, przemysłu lekkiego i spożywczego, rolnictwa i turystyki.

Negocjacje zakończyły się podpisaniem międzyrządowego porozumienia między Tadżykistanem i Finlandią w sprawie zniesienia podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu.

Obaj prezydenci wysoko ocenili wyniki negocjacji i perspektywy współpracy na linii Tadżykistan-Finlandia w przyszłości.

źródło: asiaplus

Poprawiony: wtorek, 30 października 2012 16:05