large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Komuniści wystawią własnego kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 27 października 2012 23:27

Komuniści wystawią własnego kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckichW wywiadzie udzielonym portalowi Asia-Plus lider Komunistycznej Partii Tadżykistanu, Shodi Shabdolov powiedział, że w nadchodzących wyborach prezydenckich, które odbędą się w listopadzie przyszłego roku, partia nie zamierza wchodzić z nikim w koalicję. Podkreślił, że członkowie Partii Komunistycznej nie poprą żadnego kandydata z partii opozycyjnych.

 

Jak powiedział Shabdolov, decyzja jest podyktowana zasadami ideowymi. "Z powodów ideologicznych, komuniści nie mogą tworzyć koalicji ani z Islamską Partią Odrodzenia (IPR), ani z Partią Socjaldemokratyczną j (SDP) ani z żadną inną partią w kraju. "Nie możemy nawet poprzeć kandydata pochodzącego z Demokratycznej Partii Ludowej (DPL), ponieważ nie uznajemy prywatyzacji zakładów państwowych podczas gdy DPL popiera tę politykę."

Lider Komunistycznej Partii Tadżykistanu, powiedział, że partia wybierze własnego kandydata na zbliżające się wybory.

Tymczasem lider Partii Islamskiej Revival Muhiddin Kabiri podkreślił  znaczenie listopadowych wyborów, choć jednocześnie poddał wątpliwość legalność z jaką zostaną przeprowadzone

źródło: asiaplus

Poprawiony: czwartek, 01 listopada 2012 17:58