large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Obostrzenia dla obywateli Tadżykistanu przy wjeździe do Rosji? PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 28 października 2012 00:00

Obostrzenia dla obywatelu Tadżykistanu przy wjeździe do Rosji?Komsomolskaja Pravda podaje, że Konstantin Romodanovsky, szef Federalnego Urządy Migracyjnego Rosji poparł inicjatywę Federalnej Służby Kontroli Narkotykowej w sprawie wymagań na nowe dokumenty podróży dla obywateli państw, które mają podpisane umowy na ruch bezwizowy z Federacją Rosyjską. "Imigranci pochodzący z krajów Azji Środkowej muszą posiadać zagraniczne paszporty podczas wjazdu na terytorium Federacji Rosyjskiej," mówi Romodanovsky.

 

Podobne stwierdzenia padały już wcześniej. Wiktor Iwanow, ówczesny szef Służb Antynarkotykowych również wzywał rosyjskie władze do wprowadzenia nowych wymogów na dokumenty podróżnicze i zaostrzenia wymogów dla obywateli państw członkowskich WNP. Wnioskował wtedy głównie o obowiązkowym posiadaniu zagranicznych paszportów na wjazd do Federacji Rosyjskiej.

Agencja informacyjna RIA Novosti donosi, że Romodanovsky wnioskuje, aby owe wymagania na nowe  dokumenty zostały wprowadzone, przede wszystkim dla obywateli Tadżykistanu i Kirgistanu.

Przypominamy, że obywatele tadżyccy aby wjechać do Federacji Rosyjskiej od 1 listopada 2008 roku potrzebują jedynie paszportu wewnętrznego.

Szacuje się, że co roku z Tadżykistanu wyjeżdża około milion pracowników, a ich głównym kierunkiem jest Rosja. Większość tadżyckich pracowników znajduje zatrudnienie na budowach budowach, w zakładach lub w gospodarstwach rolnych. Zdecydowana większość z nich mieszka w Rosji i pracuje tam nielegalnie.

 

źródło: asiaplus

Poprawiony: czwartek, 01 listopada 2012 17:58