large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

WTO gotowe na przyjęcie Tadżykistanu do organizacji PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 01 listopada 2012 17:52

WTO gotowe na przyjęcie Tadżykistanu do organizacjiJak podaje Radio Liberty, Światowa Organizacja Handlu (WTO), zapowiedziała że najprawdopodobniej w grudniu tego roku wniosek Tadżykistanu o przyjęcie do organizacji zostanie poparty. 29 października WTO wydało oświadczenie, w którym można przeczytać, że wszyscy aktualni członkowie organizacji powinni zatwierdzić na najbliższym zebraniu dokumenty członkowskie przesłane przez Tadżykistan.

 

Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie na zebranie Światowej Organizacji Handlu, które odbędzie się w dniach 11-12 grudnia 2012r.

Tadżykistan zobowiązał się podjąć szereg kroków aby spełnić wszystkie wymogi WTO odnośnie członkostwa w organizacji. Chęć dołączenia do Światowej Organizacji Handlu jak i cała procedura przygotowawcza dla Tadżykistanu rozpoczęła się w 2001 roku.

Jeżeli Tadżykistan spełni wszystkie kryteria jakie stawiają przed nim aktualne kraje członkowskie przed przystąpieniem do organizacji, to najprawdopodobniej już w 2013 roku kraj stanie się nowym członkiem Światowej Organizacji Handlu

źródło: asiaplus

więcej o Światowej Organizacji Handlu:  www.wto.org/

Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2012 11:06