large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Spotkanie Ministra Finansów z Ambasador Białorusi PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 02 listopada 2012 11:47

Spotkanie Ministra Finansów z Ambasador BiałorusiW czwartek, 1 listopada Minister Finansów Tadżykistanu, Safarali Najmiddinov spotkał się Ambasadorem Białorusi, panią Olgą Gavruk. Jak podaje rzecznik Ministerstwa Finansów na spotkaniu wymieniano poglądy na temat perspektyw rozwoju wzajemnej współpracy gospodarczej Tadżykistanu i Białorusi.

 

Szczególną uwagę poświęcono na realizację wspólnych projektów na terenie Tadżykistanu, w tym przedsiębiorstwa do montażu Białoruskich ciągników które ma się znajdować w mieście Kulob.

Najmiddinoc i Gavruk rozważali również kwestie wzajemnej współpracy międzyrządowej pomiędzy Białorusią i Tadżykistanem, w sprawie poboru podatków pośrednich podczas wywozu i wwozu towarów, a także przy wykonywaniu prac czy świadczeniu usług.

Najmiddinov zapewnił, że Tadżykistan jest szczerze zainteresowany dalszym rozwojem współpracy z Białorusią.

Jak podaje Agencja ds. Statystyki handel pomiędzy Białorusią i Tadżykistanem w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku osiągnął wartość ponad 56 milionów dolarów. Z czego wartość eksportu Tadżyckich towarów do Białorusi wynosi około 4 milionów dolarów, natomiast zaimportowane towary z Białorusi do Tadżykistanu są warte około 54 milionów dolarów.

źródło: asiaplus

Poprawiony: czwartek, 08 listopada 2012 16:49