large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Największa azjatycka linia lotnicza prezentuje się w Duszanbe PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 08 listopada 2012 16:37

Największa zjatycka linia lotnicza prezentuje się w DuszanbeNajwiększa linia lotnicza w Azji, China Southern Airlines Company Limited,  zorganizowała prezentację w stolicy Tadżykistanu, Duszanbe. Aby zaprezentować firmę, do Duszanbe przyjechał sam Dyrektor Generalny, China Southern Airlines, Jant Sheng.W wydarzeniu, które odbędzie się hotelu Hyatt Regency w Duszanbe udział wezmą przedstawiciele China Southern Airlines, a także pracownicy  placówek dyplomatycznych oraz wysocy rangą przedstawiciele administracji lotnictwa cywilnego Tadżykistanu
China Southern Airlines - chińskie linie lotnicze z siedzibą w Guangzhou. Jest największą linią lotniczą w Azji. Główne huby stanowią port lotniczy Guangzhou i port lotniczy Pekin.
To jest to szósta największa linia na świecie pod względem ilości podróżujących. Natomiast jest największą linią lotnicza w Azji pod względem posiadanej Dysponując flotą w ilości 422 samolotów zawozi pasażerów do 121 miejsc na świecie.

China Southern Airlines została założona 1 lipca 1988 w wyniku przekształcenia Administracji Lotnictwa Cywilnego Chin. Od tego czasu, China Southern Airlines Company Limited w wyniku połączenia się wielu krajowych, mniejszych linii stała się jednym z "Wielkiej Trójki" chińskich linii lotniczych (obok Air China i China Eastern Airlines). China Southern Airlines jest członkiem SkyTeam.

 

źródło: asiaplus

Poprawiony: wtorek, 13 listopada 2012 12:03