large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Ambasada USA wspiera system łączności na tadżyckich służb mundurowych PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 09 listopada 2012 18:11

Ambasada USA wspiera system łączności na tadżyckich służb mundurowychW czwartek 08 listopada, ambasador USA w Tadżykistanie, pani Susan M. Elliott, w imieniu Urzędu amerykańskiej ambasady w ramach współpracy wojskowej, przekazała ponad 2 miliony dolarów które mają być przeznaczone na specjalistyczny sprzęt do łączności dla tadżyckich służb zajmujących się walką z przemytem i handlem narkotykami.

 

Jak podaje Amerykańska ambasada w Duszanbe, to wsparcie finansowe  oznacza ukończenie pierwszego etapu wsparcia dla tadżyckich służb które zapewni wyspecjalizowanym jednostkom wyszkolonym między innymi do walki z narkotykami, antyterrorystom a także specjalnym jednostkom przeznaczonym do szybkiego reagowania podczas klęsk żywiołowych sprawną i szybką komunikacje między sobą.

Ambasador Elliott powiedziała: "To dla mnie wielka przyjemność, móc wspierać Tadżyckie siły bezpieczeństwa w poprawie ich możliwości komunikacji. System który chcemy wdrożyć udowodnił już swoją przydatność przy koordynacji między agencjami podczas masowych imprez krajowych. "

Ta darowizna jest jednym z wielu projektów pomocowych ambasady USA dla Tadżykistanu i krajowych organów ściagania. Od 1992 roku, Amerykanie przekazali ponad 1 miliard dolarów na programy wsparcia i pomoc humanitarna, oraz przy wsparciu instytucji demokratycznych w Tadżykistanie a także na  opiekę zdrowotną, bezpieczeństwo, edukację  i rozwój gospodarczy.

Źródło: Asiaplus

Poprawiony: środa, 14 listopada 2012 11:28