large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Współpraca Tadżycko-Turecka omawiana w Stambule PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 12 listopada 2012 17:10

Współpraca Tadżycko-Turecka omawiana w StambuleTadżycki Minister Spraw Zagranicznych, Hamrokhon Zarifi spotkał się z Rizanurem Meralem, szefem tureckiej Konfederacji Przedsiębiorców i Przemysłowców (TUSKON). Spotkanie odbyło się 8 listopada  w Stambule, Turcja.


Według jak podaje komunikat prasowy wydany przez MSZ Tadżykistanu, strony omówiły stan i perspektywy wzajemnej wymiany handlowej i współpracy gospodarczej między Tadżykistanem i Turcją.

Potencjał inwestycyjny Tadżykistanu, potencjał  wodno-energetyczny, jak również organizacja tadżycko-tureckiego forum biznesowego zaplanowanego na grudzień tego roku były również wśród głównych tematów spotkania.

Turecka Konfederacja Przedsiębiorców i Przemysłowców (Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu lub TUSKON) jest największym związkiem pracodawców w Turcji. Posiada ponad 40.000 członków, 90% stanowią małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), z mniej niż 50 pracownikami. TUSKON prowadzi lobbing wszystkich decydentów na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym i globalnym.

Każdego roku TUSKON organizuje szereg delegacji tureckich przywódców biznesowych z kilku projektów do wybranych krajów, w szczególności krajów słabo rozwiniętych i rozwijających się. Jej obecnym prezydent jest Rızanur Meral, dyrektor zarządzający Sanko Automotive Group.

źródło: asiaplus

Poprawiony: czwartek, 15 listopada 2012 16:46