large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Konferencja Antynarkotykowa z udziałem delegacji z Tadżykistanu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 13 listopada 2012 11:57

Konferencja Antynarkotykowa z udziałem delegacji z TadżykistanuW stolicy Pakistanu, w Islamabadzie rozpoczęła się dwudniowa Konferencja Antynarkotykowa. Jak podaje Tadżycka Agencja do walki z narkotykami w Pakistanie spotkają się delegacje z Afganistanu, Azerbejdżanu, Chin, Indii, Iranu, Kazachstanu, Kirgistanu, Pakistanu, Rosji, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Uzbekistanu i Turcji.  W zebraniu udział weźmie również delegacja biura ONZ do walki z przestępczością narkotykową.


Podczas konferencji delegacje mają omówić perspektywy współpracy regionalnej przy opracowywaniu kompleksowych i zrównoważonych sposobów walki z produkcją i handlem narkotykami.

Minister spraw zagranicznych Pakistanu Jalil Jilani Abbas w przemówieniu inauguracyjnym na pierwszym posiedzeniu swojego rządu zaznaczył determinację Pakistanu do ukrócenia handlu narkotykami w regionie. Powiedział, że Pakistan podjął już szereg kroków, aby ograniczyć narastające zagrożenie narkotykami. W rezultacie, Pakistan w 2011 roku uzyskał miano kraju wolnego od produkcji maku, a obecnie jest światowym liderem walce z narkotykami, powiedział Jilani podczas zgromadzenia.

Xinhua (Chińska Agencja Prasowa) cytując pakistańskich urzędników, powiedziała, że cała idea konferencji polega na wymianie poglądów i omówieniu konkretnych propozycji, ponieważ wszystkie kraje uczestniczące w konferencji są dotknięte problemem narkotykowym.

źródło: asiaplus

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2012 14:27