large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Złoty medal dla Tadżykistanu na World Belt Wrestling Cup PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 13 listopada 2012 12:31

 

Złoty medal dla Tadżykistanu na World Belt Wrestling CupTadżycki sportowiec Mahmad Mírov, zajmując pierwsze miejsce w  "stylu wolnym" w wadze do 100 kg mężczyzn zdobył złoty medal w World Belt Wrestling Cup, poinformował, przewodniczący Tadżyckiej Federacji Wrestlingu, Anvar w wywiadzie z portalem Asia Plus.

 

 


Turniej odbył się w Ufie, w Rosji. W finale Mahmad Mírov pokonał ukraińskiego sportowca Maksima Chepuro, informuje Qosimov dodając jednocześnie, że inny tadżycki zawodnik Nekbakht Ziyoyev, zdobył brązowy medal.

Na World Belt Wrestling Cup w mieście Ufa przybyło 120 zawodników z 22 krajów świata z czego aż 9 z Tadżykistanu.

Przy tak wielkim sukcesie tadżyckiego zawodnika należy przypomnieć, że miesiąc temu, Mahmad Mírov zdobył brązowy medal w Asian World Belt Wrestling Cup. Pragniemy również przypomnieć, że rok temu podczas World Belt Wrestling Championships które odbyły się w Bishkek w Kirgistanie, Mahmad Mirov również zdobył złoty medal.


Wrestling największą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Wielkiej Brytanii; od niedawna promowany jest również w Polsce. W gruncie rzeczy wrestling jest niebezpiecznym rozrywkowym show, "żyjącym" ze swojej widowiskowości i pozorowanej brutalności, którą gwarantują zawodnicy często przyjmujący środki przeciwbólowe i sterydy (dla uśmierzenia bólu, zwiększenia muskulatury oraz siły np. przy podnoszeniach). Rzadziej do ringu stają kobiety, nie wpływa to jednak na oglądalność; we wrestlingu liczy się głównie widowisko, dzięki któremu wrestling posiada olbrzymią oglądalność.

Na ringu jak i poza nim umierają zawodnicy. Wrestlerzy natomiast bywają nazywani współczesnymi gladiatorami.

źródło: asiaplus, wikipedia

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2012 14:27