large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Ponad 19 mln $ wsparcia otrzymał Tadżykistan w ramach pomocy WHO PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 14 listopada 2012 11:04

Ponad 19 mln $ wsparcia otrzymał Tadżykistan w ramach pomocy WHO Prezydent Emomali Rachmon odbył spotkanie z Panią Zsuzsanna Jakab, Dyrektorem Regionalnym WHO na Europę (Światowej Organizacji Zdrowia). Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie stronie internetowej prezydenta Tadżykistanu, Zsuzsanna Jakab wyraziła zadowolenie z wyników wieloletniej współpracy między WHO i Tadżykistanem.


Obie strony, w szczególności skupiły się na omówieniu planu współpracy pomiędzy Tadżykistanem i WHO i realizacji opracowanej strategii  zdrowotnej w latach  2010-2020.

W ciągu ostatnich ośmiu lat, wartość pomocy dla Tadżykistanu przekazana przez Swiatową Organizację Zdrowia wyniosła ponad 19 mln USD i służyła głównie rozwojowi sektora opieki zdrowotnej w  tym kraju. Wśród realizowanych projektów przy wsparciu WHO w Tadżykistanie wymienić można, kampanie masowych szczepień, jak również kampanie w celu zapobiegania i leczenia chorób .

Zadaniem WHO jest działanie na rzecz zwiększenia współpracy między państwami w dziedzinie ochrony zdrowia i zwalczania epidemii chorób zakaźnych, a także ustalanie norm dotyczących składu lekarstw i jakości żywności. Organizacja dąży również do zapewnienia opieki medycznej ludności świata oraz zmniejszenia śmiertelności niemowląt.


Do największych sukcesów tej organizacji należy zwalczanie epidemii groźnych chorób, takich jak: gruźlica, malaria, cholera czy dżuma poprzez masowe szczepienie. WHO walczy także z AIDS.

źródło: asiaplus

Poprawiony: sobota, 17 listopada 2012 12:07