large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

W Tadżykistanie rusza amerykański program na rzecz pomocy niepełnosprawnym PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 17 listopada 2012 12:02

 

W Tadżykistanie rusza amerykański program na rzecz pomocy niepełnosprawnymAmbasada USA w Duszanbe ogłosiła otwarty konkurs na rzecz Empower Acess Program (EAP). EAP jest regionalnie skoncentrowanym profesjonalnym program wymiany dla osób i organizacji pracujących bezpośrednio z osobami niepełnosprawnymi.  Program jest sponsorowany przez Departament Stanu USA oraz Biuro  Spraw Oświatowych i Kulturalnych USA.

 

 

Dla Kazachstanu, Kirgistanu, Pakistanu i Tadżykistanu, EAP jest nadzorowany  przez amerykańską Radę Edukacji Międzynarodowej: ACTR / ACCELS. Z tych czterech krajów łącznie możliwe będzie uzyskanie 15 stypendiów w ramach programu. Stypendyści będą mieli okazje wyjechać do Stanów Zjednoczonych aby podjąć miesięczne stypendium w amerykańskiej organizacji przyjmującej. W ramach tego samego programu 15 amerykanów w tym samym czasie przyjedzie do krajów Azji Środkowej, w tym do Tadżykistanu.


Najważniejszymi celami programu są : wspieranie osób oraz organizacji przy pomocy niepełnosprawnym; promowanie polityki i programów służącym osobom niepełnosprawnym, wspieranie społeczeństwa obywatelskiego poprzez umożliwienie zwykłym ludziom pracy z niepełnosprawnymi.

Aby kwalifikować się do EAP kandydat przede wszystkim powinien być obywatelem Kazachstanu, Kirgistanu, Pakistanu lub Tadżykistan (wnioskodawcy muszą być zameldowani w kraju swojego obywatelstwa), trzeba również posaidać odpowiednie doświadczenie i wykazać zaangażowanie w służbie niepełnosprawnym

więcej informacji: Asia Plus

Poprawiony: środa, 21 listopada 2012 09:26