large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Davlatsho Kuchakshoyev deportowany przez rosyjskie służby PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 19 listopada 2012 09:17

Davlatsho Kuchakshoyev deportowany przez rosyjskie służbyRosja deportowała 40-letniego Davlatsha Kuchakshoyeva, który jest podejrzewany w uprowadzanie zakładników na terenie Tadżykistanu. Według oficjalnej strony internetowej Prokuratura Generalnego Tadżykistanu, Kuchakshoyev został wydany władzom tadżyckim w zeszłym miesiącu. Kuchakshoyev był poszukiwany przez tadżyckie organy ścigania od 1999 roku.

"Prowadzone dochodzenie wykazało, że ​​Davlat Kuchakshoyev, który był członkiem grupy przestępczej, przy użyciu broni palnej, wziął w Duszanbe cztery osoby jako zakładników", powiedział rzecznik prasowy prokuratora generalnego. "Grupa przestępców w składzie z Kuchakshoyevem  zażądała wtedy 15 000 dolarów od rodzin porwanych za ich uwolnienie."

Poszukiwany międzynarodowym listem gończym Kuchakshoyev został aresztowany w dzielnicy Podolsk, w obwodzie Moskiewskim, w listopadzie 2011 roku.

W związku z ta sytuacją pragniemy przypomnieć sytuacje innego tadżyckiego więźnia, Abdulvosita Latipova. Latipov zniknął bez śladu w zeszłym miesiącu, kilka dni po zwolnieniu z więzienia w rosyjskim mieście Wołgograd. Jego rodzina uważa, że został uprowadzony przez siły bezpieczeństwa Tadżykistanu i przeniesiony do innego miejsca, gdzie mogą być stosowane wobec niego tortury jako wobec domniemanego terrorysty.

Radio Liberty informuje, że organizacje praw człowieka w Rosji mówią, że aż 10 obywateli Tadżykistanu, Uzbekistanu i innych krajów Azji Środkowej zostało porwanych i potajemnie przewiezionych do swoich ojczystych krajów. W każdym z tych przypadków obywatele wystąpili o azyl w Rosji, obawiając się ekstradycji do swoich krajów, gdzie spodziewali się niesprawiedliwego procesu oraz nadużyć wobec nich.

źródło: asiaplus

Poprawiony: czwartek, 22 listopada 2012 15:52