large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Rosyjscy nauczyciele nie przyjechali do Tadżykistanu PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 19 listopada 2012 09:57

Rosyjscy nauczyciele nie przyjechali do TadżykistanuJak podaje komunikat prasowy zamieszczony na oficjalnej stronie Tadżyckiego Ministerstwa Edukacji w ubiegła sobotę z Rosji do Tadżykistanu mieli przyjechać nauczyciele jeżyka rosyjskiego. Jednakże w ustalonym terminie z niewiadomych przyczyn nikt się nie pojawił.


Na mocy porozumienia między Ministerstwem Edukacji Tadżykistanu oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki w Rosji, Rosja miała wysłać około 300 rosyjskojęzycznych nauczycieli do Tadżykistanu którzy za zadnie mieli uczyć miejscowych dzieci języka rosyjskiego. Po ich przybyciu rosyjskie władze lokalne miały być zobowiązane do zapewnienia im zakwaterowania, jednak nikt nie przyjechał.

"Podejrzewamy, że nieporozumienie jest spowodowane zmianą na stanowisku rosyjskiego ministra edukacji", mówi rzecznik prasowym ME w Tadżykistanie: "Podpisaliśmy umowę z Andriejem Fursenko w kwietniu, lecz w maju został on zastąpiony przez  Dmitrija Livanov, który prawdopodobnie nie jest świadomy umowy. Jest to tylko przypuszczenie oczywiście. Nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnej odpowiedzi, choć wysłaliśmy wszystkie niezbędne dokumenty. "

źródło: asiaplus

Poprawiony: czwartek, 22 listopada 2012 15:52