large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Modernizacja hydroelektrowni Varzob (HPP) ma zostać zakończona przed końcem tego roku. PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 20 listopada 2012 14:21

Modernizacja hydroelektrowni Varzob (HPP) ma zostać zakończona przed końcem tego roku.W  komunikacie prasowym  wydanym  przez Barqi Tojik (państwowy program odpowiedzialny za wytwarzanie, przesył i dystrybucje energii elektrycznej w Tadżykistanie) możemy przeczytać jednostka nr 2 w  hydroelektrowni Varzob 1 jest już zmodernizowana i gotowa do podjęcia pracy ", a montaż urządzeń w jednostce pierwsze zbliża się ku końcowi".Przypomnimy, że w trakcie wizyty prezydenta Emomali Rachmona w Indiach w sierpniu 2006 r., Indie zobowiązały się do podjęcia prac przy modernizacji hydroelektrowni Varzob-1 HPP . Przy tych pracach udział biorą indyjskie spółki, w tym : Bharat Heavy Electricals Limited (Bhel) i National Power Corporation (NHPC).

Rząd indyjski udzielił 17 mln USD dotacji na realizację projektu.

Modernizacja zwiększy efektywność elektrowni z 7,4 do 9,4 MW i przedłuży opłacalność i żywotność całego kompleksu elektrowni wodnej  na kolejne 50 lat. Varzob HPP jest elektrownią odpowiedzialną za dostarczanie  energii elektrycznej i wody pitnej dla całego regionu Varzob i części Duszanbe.

Systemowy Varzob HPPS składa się z trzech elektrowni. Największa jest HPP-2, o mocy 14,76 MW. Wydajność-1 HPP wynosi 7,4 MW i HPP-3 - 3,52 MW.Varzob HPP-1 była pierwszą elektrownia wodną uruchomiona w ZSRR w Tadżykistanie w 1936 roku.

 

źródło: asiaplus

Poprawiony: piątek, 23 listopada 2012 13:46