large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Liczba osób w Tadżykistanie ze "średnim dochodem" wzrośnie o 10% PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
czwartek, 22 listopada 2012 13:53

Liczba osób w Tadżykistanie  ze Wczoraj, podczas posiedzenia Rady Narodowej ds. Rozwoju trakcie sesji ustalona została ostateczna strategia dla Tadżykistanu mająca na celu poprawę poziomu życia ludności na lata 2013-2015. W posiedzeniu uczestniczyli razem przedstawiciele resortów i służb odpowiedzialnych za sytuacje w kraju , informuje tadżyckie Ministerstwo Gospodarki i Handlu.Przedstawiając strategię, wiceminister gospodarki i handlu, Umed Davlatzod, powiedział, że dokument ten ma na celu zmniejszenie ubóstwa tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju klasy średniej i zwiększenie liczby osób ze tzw. „ średnim dochodem”.

Zgodnie z przewidywanym scenariuszem, co znajduje odzwierciedlenie w Strategii, poziom ubóstwa w Tadżykistanie ma spaść z 38,3% w 2012 r. do 31,5% w 2015 r., podczas gdy klasa średnia (zgodnie z przeciętnymi normami międzynarodowymi) podniesie z 19,5% do 29,4%.

Zgodnie ze strategią, co najmniej 30% ludności Tadżykistanu stanowią grupę ryzyka. Ci ludzie mogą zarówno pogorszyć swoją obecną sytuację i przenieść się do grupy społecznej żyjącej na progu ubóstwa, lecz również mają takie same szanse dołączyć do klasy. Dlatego strategia ma na celu pomóc tym ludziom dołączyć do klasy średniej i polepszyć ich sytuację życiową.

Strategia poprawy poziomu życia ludności, na lata 2013-2015 została zaprojektowana w ramach Krajowej Strategii Rozwoju 2015.

Dwie podobne strategie zostały opracowane i wdrożone w kraju, między 2007-2012.Dokument został wcześniej nazywany strategią redukcji ubóstwa.

źródło: asiaplus

Poprawiony: poniedziałek, 26 listopada 2012 11:32