large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżykistan powinien być wzorem dla Syrii na drodze do osiągniećia pokoju PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 23 listopada 2012 13:29

Tadżykistan powinien być wzorem dla Syrii na drodze do osiągniećia pokojuMoukhiddin Kabiri, przywódca partii Islamskie Odrodzenie w Tadżykistanie, pełniący również rolę członka w niższej izbie parlamentu Tadżykistanu, wziął udział w konferencji "Syryjski dialog narodowy" która odbyła się w dniach 18-20 listopada w Teheranie. Konferencja zgromadziła ponad 200 przedstawicieli rządu Syrii, syryjską opozycja,  delegatów Organizacji Narodów Zjednoczonych, dyplomatów akredytowanych przez Teheran,  a także polityków i politologów z różnych krajów.Moukhiddin Kabiri zasugerował wykorzystanie wzorca tadżyckiego, i całego doświadczenia tego kraju na rzecz budowania pokoju. Kabiri powiedział, że to doświadczenie może być wykorzystane do osiągnięcia pokoju w Syrii.

"Przywódca Islamskiej Partii Odrodzenie podkreślił, że osiągnięcie  pokoju nie oznacza klęski żadnego uczestników konfliktu," czytamy w komunikacie prasowym na temat konferencji.

Kabiri wezwał Iran i Rosję do objęcia bardziej aktywnego stanowiska w sprawie konfliktu syryjskiego, dodając, że objęta droga powinna być zbliżona do tej którą osiągnięto pokój w Tadżykistanie.

źródło: asiaplus

Poprawiony: środa, 28 listopada 2012 10:01