large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Coca-Cola inwestuje w Tadżykistanie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
sobota, 24 listopada 2012 10:34

Coca-Cola inwestuje w TadżykistaniePaństwowy Komitet ds. Inwestycji i Zarządzania Nieruchomościami (GosKomInvest) poinformował, że Coca-Cola planuje zainwestować 30.000.000 dolarów  w celu wybudowania rozlewni i rozpoczęcia produkcji napojów w Tadżykistanie. Spółka ma rozpocząć produkcję Coca-Coli w Tadżykistanie już w przyszłym roku.

Jak podaje komunikat prasowy GosKomIvest’u w ubiegły piątek odbyło się spotkanie pomiędzy dyrektorem GosKomInvest’u  , Davlataliem Saidovem oraz delegacją Coca-Cola Icecek w składającej się z Husseina M. Akina, prezesa firmy do współpracy międzynarodowej, Metema Matina, dyrektora firmy ds. strategii i rozwoju handlowego i Mustafa Metena, dyrektor Coca-ColaIcecek w Tadżykistanie.

Jak podaje GosKomIvest, Coca-Cola Icecek jest gotowa podwoić swoje inwestycje w Tadżykistanie w okresie dekady od rozpoczęcia działalnosći.

Coca-Cola İçecek A.Ş. jest rozlewnia należącą do systemu Coca-Cola. Jest W 20 % stanowi własność The Coca-Cola Company natomiast reszta akcji obracana jest na tureckiej giełdzie. Jest to 6 największa rozlewnia Coca-Coli pod względem sprzedaży .

Firma posiada rozlewnie w Azerbejdżanie, Iraku, Kazachstanie, Kirgistanie, Pakistanie, Syrii, Turkmenistanie i Jordanii, a także w swoim kraju, Turcji.

Coca Cola Icecek działa już w kilku innych krajach Azji Środkowej, ale obecnie eksportuje swoje produkty do Tadżykistanu.

Poprawiony: środa, 28 listopada 2012 10:01