large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Facebook ponownie na cenzurowanym PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 26 listopada 2012 10:22

Facebook ponownie na cenzurowanymJak informuje portal Asia Plus w Tadżykistanie na żądanie Agencji Łączności, dostawcy Internetu zablokowali dostęp do portalu społecznościowego Facebook.com. Szefowie Agenci Łączności nie udzieli jeszcze żadnych wyjaśnień, ani nie skomentowali tego posunięcia. Jak podaje jeden z dostawców Internetu w Duszanbe, w niedzielę wieczorem dostał on słowny rozkaz od Agencji Łączności aby ograniczyć swoim klientom dostęp do facebook’a.W tym roku, dostęp do Facebooka został zablokowany w Tadżykistanie po raz drugi. Przypominamy, że pierwsza akcja blokady tego portalu dla obywateli w Tadżykistanie miała miejsce na początku marca tego roku.

Awantura o facebook’a rozpoczęła się 2 marca, kiedy na portalu pojawiły się artykuły ostro krytykujące prezydenta Tadżykistanu Emomali Rachmona, władze zablokowały stronę internetową Zvezda.ru, gdzie pierwotnie pojawiły się artykuły ora trzy inne strony włącznie z Facebook.com.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie skrytykowała to posunięcie władz tadżyckich i wezwała Duszanbe do przywrócenia dostępu do tych stron.

"Pomimo sporadycznych blokowania niektórych stron internetowych w Tadżykistanie, Internet pozostaje zasadniczo wolny" mówiprzedstawiciel OBWE ds. wolności mediów Dunja Mijatović.

źródło: asiaplus

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2012 10:35