large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżykistan walczy z korupcją wśród służby celnej PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
poniedziałek, 26 listopada 2012 11:28

Tadżykistan walczy z korupcją wśród służby celnej23 listopada w Duszanbe odbyło się seminarium szkoleniowe zorganizowane przez departament OBWE ds. Zarządzania Granicami. Szkolenie skupiało się na problemie korupcji i obejmowało zagadnienia zapobiegania, wykrywania i ścigania przypadków korupcji w straży granicznej.


Jak informuje biuro OBWE w Tadżykistanie, szkolenia antykorupcyjne, w dniach od 19 do 23 listopada, zostały zorganizowane we współpracy z jednostką OBWE ds. Zagrożeń Międzynarodowych. W spotkaniach  uczestniczy 26 wyższych rangą przełożonych straży granicznej  z Armenii, Estonii, Gruzji, Grecji, Węgier, Kazachstanu, Kirgistanu, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Czarnogóry, Polski, Rumunii, Tadżykistanu, Tunezji, Turcji, Turkmenistanu, Ukrainy i USA.

Kurs koncentruje się na analizie i identyfikacji rodzajów korupcji, czynników motywujących, oceny ryzyka, strategii i środkach zapobiegawczych. Podczas kursu badana będzie także rola organizacji międzynarodowych i regionalnych w walce z korupcją.

"Przeciwdziałanie korupcji jest fundamentem demokratycznego i trwałego rozwoju każdego społeczeństwa. Chcemy przyczynić się do tego procesu poprzez zwiększenie wiedzy każdego z naszych uczestników z 19 państw, pomagając im w wymianie doświadczeń i nawiązaniu dobrych stosunków z współpracownikami ", mówi Julia Klaus, dyrektor Zarządu Granicznego OBWE Kolegium Pracowniczego.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez Petera Beyera, byłego starszego detektywa ze Scotland Yardu w Wielkiej Brytanii, a obecnie Doradce w Misji OBWE w Kosowie.

"Studenci, którzy ukończyli ten kurs są przygotowani do projektowania i wdrażania strategii antykorupcyjnych i aktywnych badań częstości występowania zorganizowanej korupcji w ich miejscu pracy," powiedział Beyer.

źródło: asiaplus

Poprawiony: piątek, 30 listopada 2012 17:43