large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Tadżycki prezydent ma przyjąć szefa polityki zagranicznej UE PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 27 listopada 2012 12:14

Tadżycki prezydent ma przyjąć szefa polityki zagranicznej UEPrezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon ma spotkać się z panią Catherine Ashton, wysokim rangą przedstawicielem UE  do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa, a także Vice-Przewodniczącym Komisji Europejskiej. Spotkanie ma na celu omówienie nowej strategii współpracy pomiędzy Unią Europejską a Azją środkowa.

Poruszane będą również tematy, dotyczące tylko Tadżykistanu, ważne z punktu polityki UE, m.in.: wolność  słowa i wolność wyznania.


Szef unijnej dyplomacji przyjedzie w Duszanbe z krótką wizytą w dniu 29 listopada. Wizyta w Tadżykistanie będzie częścią jej pierwszego poważnego tournee w Azji Środkowej, które będzie trwało od 26 listopada do 30 listopada. W tym czasie Ashton spotka się z politycznymi przywódcami Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu i Uzbekistanu.

Catherine Margaret Ashton, baronessa Ashton of Upholland, Lady Ashton (ur. 20 marca 1956 r. w Upholland w hrabstwie Lancashire) – brytyjska polityk, była komisarz Unii Europejskiej ds. handlu międzynarodowego, obecnie Wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa. Członkini Izby Lordów, pełniła także funkcję przewodniczącego Izby oraz Lorda Przewodniczącego Rady. Należy do Partii Pracy.

Poprawiony: sobota, 01 grudnia 2012 10:08