large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Gazprom informuje o postępach na polu Sariqamish PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
środa, 28 listopada 2012 09:56

Gazprom informuje o postępach na polu SariqamishGazprom International, filia kontrolowanego przez rosyjski rząd Gazprom’u poinformowała, że wszystkie prace odwiertowe przy otworze Sharinav-1P Wildcat na polu naftowym Sariqamish idą dobrze. Prace prowadzone są około 36 km na południowy-zachód od Duszanbe. Na dzień 26 listopada Gazprom poinformował o odwierceniu 5360 m, z 6300 planowanych. Operacja ma zostać zakończona do końca roku.Współpraca rządu Tadżykistanu i Gazpromu kontrolowanego przez Rosję reguluje długoterminowa umowa (do 2028)  o strategicznej współpracy w branży gazowej podpisanej pomiędzy Gazpromem i Ministerstwa Energii Tadżykistanu w Duszanbe 15 maja 2003 r.

 

Gazprom otrzymał licencje od rządu Tadżykistanu aby zbadać cztery obszary Tadżykistanie: Rengan; Sargazon; Sariqamish oraz Zachodnia Shaambari.

Pole Rengan, położone w dzielnicy Roudaki ma około 35 mld metrów sześciennych możliwych rezerw gazu, a pole Sargazon, zlokalizowane w Khatlon dysponuje podobno 30 miliardami metrów sześciennych surowca.

Ze wszystkich czterech złóż Gazpromu w Tadżykistanie, Sariqamish jest najbardziej obiecujący. Przypomnijmy , że podczas wizyty w Duszanbe, Aleksiej Miller top menedżer Gazpromu w dniu 7 grudnia 2010 roku powiedział, że na podstawie prowadzonych badań sejsmicznych oni szacowane rezerwy na polu Sariqamish wynoszą 60 mld metrów sześciennych gazu . Według niego, ta ilość jest wystarczająca do zaspokojenia potrzeb Tadżykistanu na najbliższe 50 lat.

źródło: asiaplus

Poprawiony: sobota, 01 grudnia 2012 10:08